O przyznanie certyfikatu, mogą ubiegać sie gospodarstwa rolnicze- agroturystyczne, ekoturystyczne, etnoturystyczne, które spełniają podstawowe kryteria przyznania Certfikatu " Wzorowego gospodarstwa agroturystycznego"

Aby uzyskać certyfikat należy spełnić nastepujące wymogi:

- gospodarstwo winno mieć nie mniej niż 2,5 ha areaułu,

- powinno zaproponowac minimum trzy markowe produkty lub usługi w ramach swojego gospodarstwa,

- własna kuchnia oparta na produktach pochodzących z gospodarstwa oraz własna receptura przygotowywania potraw,

- bardzo dobrą opinie gości przez ostatnie dwa lata,

-atrakcyjne propozycje spełniania wolnego czasu,

- wysoka jakości obsługi gości,

- atrakcyjne położenie,

- i inne dodatkowe propozycje

Podania o przyznanie Certyfikatu należy kierować na adres PFA. Certyfikat jest przyznawany bezterminowo pod warunkiem utrzymania standartu. Gospodarstwa , które uzyskaja certyfikat mają zapewniona bezpłatnie:

- rekomendacje na stronie www. PFA,

- reklamę i promocję w mediach oraz prasie turystycznej.

- mogą używać zastrzeżonej patentem nazwy "Agro - Lato".

Koszt certyfikatu wynosi 500 zł i jest pobierany po dokonaniu klasyfikacji przed wręczeniem Certyfikatu.Certyfikat jest nadawany przez Kapitułę Fundacji a Akt Nadania podpisuje Prezydent.

Za Zarząd

Prezydent PFA