W dniu 27 sierpnia w Warszawie. Prezydent PFA spotkał się z Prezesem Gunterem Szlagowskim założycielem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej swojego imienia w Gdańsku.

W trakcie kurtuazyjnego spotkania omówiono wstępnie koncepcje legislacyjne, które powinny znaleźć się w nowej przyszłej ustawie o energii odnawialnej. A jako priorytety powinna ona zawierać interwencje oraz warianty pomocy i szkoleń zorganizowanych przez Organy Administracji Państwa i Samorządu na rzecz obywateli, którzy są chętni brać czynny udział w tworzeniu budownictwa pasywnego oraz energii odnawialnych.

Ostatni kryzys energetyczny wywołany suszą pokazał, że jeżeli Rząd nic nie zrobi w tym kierunku to w przyszłości będziemy skazani na import drogiej energii z państw zachodnich UE.

Ustalono jesienny termin roboczego spotkania ekspertów.

Wawaer 048