RUMUNIA – KRAINA NAJPIEKNIEJSZYCH WIDOKÓW - ZAMKÓW W TYM DRAKULI – TRANSYNWALIA – MAGICZNA ZACZAROWANA AŻ DO MORZA CZARNEGO- TYLKO JEDYNA TAKA WYCIECZKA ORGANIZOWANA W POLSCE

TERMIN : do ustalenia - 8 dni 

1 dzień - Wyjazd z Warszawy  o godz.20.30. Przejazd nocą przez Słowację, Węgry.
r1
2 dzień - Przyjazd do Baile Felix- jednego z najbardziej znanych uzdrowisk w Rumunii, położonego nieopodal zabytkowego miasta Oradea. Całoroczne kąpielisko termalne Apollo umożliwia korzystanie z dobrodziejstw leczniczych wód. Do kąpieliska należą cztery baseny termalne, w tym jeden dziecięcy, solarium, sauna, masaże i restauracja. Woda w basenach wymieniana jest codzienne.  Przejazd do Oradei  gdzie w ramach czasu wolnego możemy zobaczyć z zewnątrz - muzeum barokowe z 365 oknami największa barokowa katedra w Rumunii, Twierdza Oradea, Biserica cu Lună - kościół z mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, pasaż hotelu "Czarny Orzeł", muzeum i dom jednego z największych węgierskich poetów Ady Endre, Teatr Narodowy, 3 synagogi i największy zbór baptystyczny w Europie wschodniej. Zakwaterowanie. 18.00 Obiadokolacja. Nocleg.


3 dzień – Wykwaterowanie. Śniadanie. 7.00  przejazd do Turdy zwiedzimy jedną z największych oraz najstarszych kopalni Soli w Europie. Wydobywanie surowca miało miejsce już w czasach rzymskich.Eksploatację zakończono w roku 1932, a w 1992 miejsce otwarto dla zwiedzających. Obecnie kopalnia uznawana jest za jedną z większych atrakcji Rumunii. Przejazd do hotelu  Pojana Brasov  19.00 Obiadokolacja. Czas wolny.  

4 dzień – Śniadanie.7.00 . Wykwaterowanie. Śniadanie.  Spacer po Brasovie. Przejazd do Miejscowości Bran – zobaczymy tam XIII wieczny malowniczy zamek, r3będący niegdyś ulubionym miejscem  wypoczynku królowej Marii Rasnov. Przejazd do miejscowości Prejmer- saska wioska wpisana na listę UNESCO, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju chłopski zamek, zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów. Nocleg. W jednym z nadmorskich kurortów. Przejazd do Mangali nad Morze Czarne. Zakwaterowanie 20.00 – 22.00 – obiadokolacja degustacja trunków przy muzyce .
5 dzień 8.00-Śniadanie. Zwiedzanie słynnych kurortów Mangalia, Sputnik, Jowisz ,Saturn oraz błotnych zdrowotnych plaż kąpiele błotne. Czas na plażowanie. Dla chętnych możliwość organizacji wycieczki do Delty Dunaju oraz rejsu statkiem. Przejazd na nocleg w okolice Bukaresztu 20.00 Obiadokolacja. Nocleg Czas wolny. Bukareszt nocą.
 r6

6 dzień –śniadanie 8.00 Wykwaterowanie. Zwiedzanie Bukaresztu- stolicy Rumunii, zwanego inaczej Paryżem Bałkanów z racji neoklasycystycznej zabudowy i szerokich bulwarów. Spacer po mieście. Zobaczymy Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie- siedzibę filharmonii, Pałac Primaveri i Pałac Cotroceni- siedzibe prezydenta, Pałac Parlamentu.  Przejazd do Uzdrowiska węgierskiego- Hajduszoboszlo. Zakwaterowanie. Obiadokolacja Zakwaterowanie.20.00 Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg   
r47 dzień – śniadanie 8.00 Wykwaterowanie. Śniadanie. Pobyt na basenach termalnych, Przejazd do Sóstófürdő. Wejście do ZOO – gdzie na obszarze 30 ha zobaczyć można zwierzęta z całego świata (Afryka, Australia, Ameryka Północna, Europa), Oceanarium (rekiny, tropikalne ryby), Trpicarium, pokazy z udziałem fok, papug.  Degustacja wina. Powrót do Polski. Obiadokolacja na trasie.

r5


8 dzień - Przyjazd  do Warszawy godzina 7.00. Zakończenie wycieczki


ŚWIADCZENIA

  • transport autokarem klasy lux, Klimatyzacja, WC, DVD, CD;
  • 5 noclegów: 1 w okolice Oradei, 2 noclegi nad Morzem Czarnym, 1 nocleg w okolicy Brasova, 1 nocleg w okolicy Hajduszoboszlo- Hotele **/***, pokoje 2, osobowe z łazienkami;
  • wyżywienie: 5 śniadań, 6 obiadokolacji;
  • opieka pilota/przewodnika;
  • ubezpieczenie KL 10 000 Euro, NNW 5000 Euro, OC 12 000 Euro;
  • wstępy na baseny i do zwiedzanych obiektów;
  • opłata degustacji.

RUMUNIA – KRAINA NAJPIEKNIEJSZYCH WIDOKÓW - ZAMKÓW W TYM DRAKULI – TRANSYNWALIA – MAGICZNA ZACZAROWANA AŻ DO MORZA CZARNEGO- TYLKO JEDYNA TAKA WYCIECZKA ORGANIZOWANA W POLSCE


                Serdecznie Zapraszamy
KONTAKT
POLSKA FUNDACJA AGROTURYSTYKI , Warszawa ul. Złota 70
00-837 FUP WARSZAWA 22 skr. pocz. NR 13
TELEFON KONTAKTOWY: 691 248 491 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KONTO BANKOWE: 73 7999 9995 0651 8376 7704 0001


Wszystkie wymienione na tej stronie znaki towarowe należą do swych odpowiednich właścicieli.
© 2014 PolskaFundacjaAgroturystyki
Design and Code by Roman Budziło
© 2014  www.fundacjaagroturystyki.pl. All rights reserved.